پلاگین ها
در حال خواندن
پلاگین تغییر مسیر مدیریت جوملا
0

پلاگین تغییر مسیر مدیریت جوملا

توسط تیم ویستا۲۷ مرداد , ۱۳۹۶

سلام به همه ویستایی های عزیز یکی از مشکلاتی که تمام کاربران جوملایی با آن همیشه بر خورد دارند بالا بردن سطح امنیت سایت های جوملایی خود است!برای افزایش امنیت جوملا راه های زیادی وجود نصب افزونه های امنیتی ماننده rs firewall یکی از آنها هست که به بالا بردن امنیت سایت جوملایی شما کمکی بسیار خوبی میکند،اما نصب  این افزونه های امنیتی به تنهایی نمی تواند از ورود هکر ها به سایت های جوملایی شما جلو گیری کند!یکی از مشکلاتی که مدیریت محتوا های رایگان و متن باز ماننده وردپرس و جوملا با آن همیشه رو به رو هستند سطح دسترسی به پوشه مدیریت است، هکر ها به محض باز کردن سایت شما به راحتی میتوانند متوجه شوند که سایت شما از چه مدریت محتوایی استفاده میکنید و از همین طریق اقدام به پیدا کردن اطلاعات ورود سایت شما میکنند.! یکی راه هایی که هکر ها نتوانند به پوشه مدیریت سایت شما دسترسی پیدا کنند رمز گذاشتن روی پوشه مدیریت است که به بالابردن سطح امنیتی سایت جوملایی شما میکند.اما تو این مقاله میخوام یه روش جدید برای بالا بردن سطح دسترسی به پوشه مدیریت جوملا می پردازیم.

آدرس مدیریت محتوای سیستم جوملا به صورت پیش فرض به صورت زیر است :

www.site.com/administrator

در صورت عادی مدیریت جوملا با آدرس بالا می آید و تمامی افرادی که با جوملا کار کرده باشند این را می دانند !

 

چرا تغییر مسیر آدرس مدیریت جوملا ؟

شاید شما هم می خواهید امنیت جوملا خود را بالا ببرید و نخواهید هر کسی به آدرس مدیریت جوملا ی شما دسترسی داشته باشد ، و اگر کسی آدرس مدیریت پیش فرض را وارد کرد آن را به یک مسیر دیگر یا صفحه ۴۰۴ تغییر مسیر دهید .اگر هکری دسترسی به مدیریت شما را پیدا کند حتما به راحتی وارد مدیریت جوملای شما می شود و هرکاری که دوست داشته باشد را انجام می دهد ولی شما با تغییر مسیر مدیریت جوملا این مسیر را امن می کنید و چنانچه کسی هم دسترسی را پیدا کند با تغییر آدرس شما ، دیگر دسترسی به مدیریت برای آن کاربر امکان پذیر نیست .

نصب پلاگین AdminExile

با استفاده از پلاگین AdminExile شما می توانید مسیر مدیریت جوملا را به راحتی تغییر دهید

بعد از نصب پلاگین و فعال سازی پلاگین امنیتی با صفحه زیر رو به رو می شود

پلاگین تغییر مسیر مدیریت جوملا-تیم ویستا

مرحله اول  URL Access Key : شما در این قسمت می بایست نامی که برای آدرس مدیریت انتخاب می کنید را وارد کنید ، شما می توانید هر نام دلخواهی برای خود انتخاب کنید .

مرحله دوم  Your URL : این قسمت مسیر جدید ورود مدیریت جوملای شما را نشان می دهد .

مرحله سوم  Redirect URL : در این قسمت مسیر قبلی مدیریت را تغییر مسیر می دهید به هر صفحه ای دیگر  ! یعنی اگر کسی بخواهید آدرس www.site.com/administrator را وارد کند وارد صفحه دیگری بشود ، می بایست لینک آن مسیر را در این قسمت قرار دهیم .

بعد اعمال تنظیمات پلاگین کسانی که با ادرس قبلی مدیریت جوملا را وارد کنند را به صفحه ۴۰۴ هدایت می کنیم!

همچنین شما در قسمت  Use Key + Value می توانید عبارتی دیگر به صورت دلخواه اضافه کنید .همچنین پلاگین AdminExile امکاناتی دیگر مانند بلاک کردن آی پی های مورد نظر و تشخیص حملات Brute Force  را دارا می باشدامیدوارم از این مقاله راضی باشید ،منتظر نظرات و پیشنهادت شما کاربرن عزیز هستیم

برای دانلود این پلاگین بسیار کاربردی از لینک زیر اقدام فرمائید!! با ویستا متفاوت باشید.

دانلود پلاگین رایگان خرید نسخه تجاری، به زودی


درخواست مشاوره - طراحان دیدگاه نوین ویستا

واکنش شما چیست ؟
دوست داشتم
0%
علاقمند
0%
جالب نیست
0%
چی?
0%
متنفرم
0%
ناراحتم
0%
درباره نویسنده
تیم ویستا
سلام من مصطفی دشمیر طراح و توسعه دهنده رابط کاربری

واکنش خود را بنویسید